Power supply: switched-mode; LED; 14W; 3÷20VDC; 700mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 14W 700MA FIXC PC SR SNC2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 14W 700MA FIXC PC SR SNC2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 14W; 3÷20VDC; 700mA; 198÷264VAC
| Output current | 700mA |
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 14W |
| Operating temperature | -25...45°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 80% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |