Power supply: switched-mode; LED; 17W; 24÷42VDC; 250÷400mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 17/250-400/42 FLEXC SC SNC4
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 17/250-400/42 FLEXC SC SNC4
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 17W; 24÷42VDC; 250÷400mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 17W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 24...42V DC |
| Efficiency | 85.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |