Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 18W 24V ONE4ALL IP PRE
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 18W 24V ONE4ALL IP PRE
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 18W |
| IP rating | IP20 |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 280x30x21mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 84% |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |