Power supply: switched-mode; LED; 24W; 50VDC; 500÷600mA; IP20; 69g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 24W 500-600MA FLEXC R ADV2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 24W 500-600MA FLEXC R ADV2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 24W; 50VDC; 500÷600mA; IP20; 69g
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 24W |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |