Power supply: switched-mode; IN-TRACK; 25W; 14÷42VDC; 350÷600mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 25/350-600/42 O4A T-W EXC3
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 25/350-600/42 O4A T-W EXC3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; IN-TRACK; 25W; 14÷42VDC; 350÷600mA
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -20...35°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |