Power supply: switched-mode; IN-TRACK; 25W; 24÷42VDC; 450÷600mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 25/450-600/42 FLEXC T-W SNC3
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 25/450-600/42 FLEXC T-W SNC3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; IN-TRACK; 25W; 24÷42VDC; 450÷600mA
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -20...35°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24...42V DC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |