Power supply: switching; LED; 28W; 12÷40VDC; 100÷700mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 28W 100-700MA 40V DA TI-G EXC
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 28W 100-700MA 40V DA TI-G EXC
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 28W; 12÷40VDC; 100÷700mA; 198÷264VAC
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 28W |
| Operating temperature | -20...35°C |
| IP rating | IP20 |
| Colour | grey |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Communictions protocol | DALI |
| Output voltage | 12...40V DC |
| Efficiency | 86% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |