Power supply: switched-mode; LED; 30W; 43÷86VDC; 350mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 30/350/86 FIXC SC SNC2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 30/350/86 FIXC SC SNC2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 30W; 43÷86VDC; 350mA; 198÷264VAC
| Output current | 350mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 43...86V DC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |