Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 35/150-700/54 O4A NF LP PRE3
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 35/150-700/54 O4A NF LP PRE3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 35W |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 280x30x21mm |
| Additional functions | NFC |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |