Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 35W 24V IP67 L EXC UNV-1
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 35W 24V IP67 L EXC UNV
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Supply voltage | 100...277V AC |
| Power | 35W |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 85% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |