Power supply: switched-mode; LED; 35W; 25÷45VDC; 800mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 35W 800MA FIXC C ADV
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 35W 800MA FIXC C ADV
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 35W; 25÷45VDC; 800mA; 198÷264VAC
| Output current | 800mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 35W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection, anti-overvoltage, overheating |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |