Power supply: switched-mode; LED; 38W; 20÷50VDC; 350÷1050mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 38/350-1050/50 BDW TW C PRE2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 38/350-1050/50 BDW TW C PRE2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 38W; 20÷50VDC; 350÷1050mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 38W |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 2 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |