Power supply: switched-mode; LED; 36W; 7.5÷42VDC; 650÷1050mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 38/650-1050/42 BDW NF SC EXC3
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 38/650-1050/42 BDW NF SC EXC3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 36W; 7.5÷42VDC; 650÷1050mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 36W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Additional functions | Casambi, NFC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |