Power supply: switched-mode; LED; 42W; 33÷60VDC; 900mA; 198÷264VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 38W 900MA FIXC SR ADV2
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 38W 900MA FIXC SR ADV2
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 42W; 33÷60VDC; 900mA; 198÷264VAC
| Output current | 900mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 42W |
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |