Power supply: switched-mode; LED; 45W; 30÷43VDC; 1050mA; IP20; 126g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 45W 1050MA FIXC C SNC
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 45W 1050MA FIXC C SNC
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 45W; 30÷43VDC; 1050mA; IP20; 126g
| Output current | 1.05A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 45W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 90.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |