Power supply: switched-mode; LED; 60W; 100÷310VDC; 75÷330mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 60/75-330/310 FLEXC NF H16 EXC4
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 60/75-330/310 FLEXC NF H16 EXC4
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 60W; 100÷310VDC; 75÷330mA; IP20
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Additional functions | NFC |
| Efficiency | 94.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |