Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 60W 900-1750MA FLEXC C EXC
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 60W 900-1750MA FLEXC C EXC
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |