Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 69W 350-500MA FLEXC LP ADV
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 69W 350-500MA FLEXC LP ADV
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 360mA |
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 69W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 230x30x21mm |
| Additional functions | resistance dimming function |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |