Power supply: switched-mode; LED; 75W; 110÷220VDC; 100÷400mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC 75W 100–400MA 220V O4A NFC H11 PRE3
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LC 75W 100–400MA 220V O4A NFC H11 PRE3
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 75W; 110÷220VDC; 100÷400mA; IP20
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 75W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Additional functions | NFC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |