Re-battery: acid-lead; 6V; 12Ah; AGM; maintenance-free
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC-R0612P
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: LC-R0612P
Specification for Re-battery: acid-lead; 6V; 12Ah; AGM; maintenance-free
| Leads | 4,8mm connectors |
| Technology | AGM |
| Body dimensions | 151x50x94mm |
| Weight | 1.95kg |
| Capacity | 12Ah |
| Rated voltage | 6V |
| Type of rechargeable battery | acid-lead |
| Rechargeable batteries features | maintenance-free |
| Storage time | 6-9 years |
| Rechargeable batteries application | alarm systems, power backup systems |