Re-battery: acid-lead; 12V; 100Ah; AGM; maintenance-free
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LC-XB12100P
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: LC-XB12100P
Specification for Re-battery: acid-lead; 12V; 100Ah; AGM; maintenance-free
| Leads | solder lugs M8 |
| Technology | AGM |
| Application | SAZ200/01, SAZ400/01, ZZA-200S, ZZA-300A, ZZA-400S, ZZA-600S |
| Body dimensions | 407x173x210mm |
| Weight | 37kg |
| Capacity | 100Ah |
| Rated voltage | 12V |
| Type of rechargeable battery | acid-lead |
| Rechargeable batteries features | maintenance-free |
| Storage time | 10-12 years |
| Rechargeable batteries application | power backup systems |