Cable tie; L: 200mm; W: 7mm; acid resistant steel AISI 316; 445N
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
LC76-200
Manufacturer: RAYCHEM RPG
Manufacturer code: LC76-200
Product downloads
Specification for Cable tie; L: 200mm; W: 7mm; acid resistant steel AISI 316; 445N
| Operating temperature | -60...150°C |
| Colour | black |
| Resistance to | UV rays |
| Version | perforated |
| Length | 200mm |
| Thickness | 300µm |
| Plating material | polyester |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 445N |
| Tie material | acid resistant steel AISI 316 |
| Tie width | 7mm |
| Loop diameter max | 50mm |