Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 61÷490mA; IP20; 336g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCA 100W 24V ONE4ALL LP PRE
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LCA 100W 24V ONE4ALL LP PRE
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 100W; 24VDC; 61÷490mA; IP20; 336g
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |