Power supply: switched-mode; LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCA 150W 24V ONE4ALL SC PRE
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LCA 150W 24V ONE4ALL SC PRE
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED
| Output current | 6.25A |
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |