Power supply: switched-mode; LED; 44W; 28÷42VDC; 700÷1050mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCA 44W 700-1050MA FLEXC PH-C SR ADV
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LCA 44W 700-1050MA FLEXC PH-C SR ADV
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 44W; 28÷42VDC; 700÷1050mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 44W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |