Power supply: switched-mode; LED; 50W; 20÷50VDC; 350÷1050mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCA 50W 350-1050MA DT8 LP PRE
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LCA 50W 350-1050MA DT8 LP PRE
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 50W; 20÷50VDC; 350÷1050mA; IP20
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 360x30x21mm |
| Efficiency | 89% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | terminal block |