Power supply: switched-mode; LED; 60W; 24VDC; 250÷2500mA; IP20
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LCA 60W 24V ONE4ALL SC PRE SP
Manufacturer: TRIDONIC
Manufacturer code: LCA 60W 24V ONE4ALL SC PRE SP
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 60W; 24VDC; 250÷2500mA; IP20
| Supply voltage | 176...280V DC, 198...264V AC |
| Power | 60W |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Communictions protocol | DALI |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | spring-loaded terminals, terminal block |