LED; 3mm; white warm; 780÷1300mcd; 100°; Front: flat; 3000(typ)K
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LL-304WC1X-W6-3P
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: LL-304WC1X-W6-3P
Product downloads
Specification for LED; 3mm; white warm; 780÷1300mcd; 100°; Front: flat; 3000(typ)K
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.6...3.6V DC |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 780...1300mcd |
| LED colour | white warm |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| LED diameter | 3mm |
| Chromatic coordinates | x: 0.43; y: 0.4 |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 20mA |