LED; 5mm; white neutral; 1000÷1700mcd; 100°; Front: flat; CRImin: 80
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LL-504WC1E-W5-3P
Manufacturer: LUCKYLIGHT
Manufacturer code: LL-504WC1E-W5-3P
Product downloads
Specification for LED; 5mm; white neutral; 1000÷1700mcd; 100°; Front: flat; CRImin: 80
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.6...3.6V DC |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 1000...1700mcd |
| LED colour | white neutral |
| LED lens | transparent |
| Front | flat |
| LED diameter | 5mm |
| Chromatic coordinates | x: 0.33; y: 0.32 |
| Colour temperature | 5500K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 20mA |