LED; 5mm; white warm; 14000÷23000mcd; 15°; Front: convex; CRImin: 80
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LL-504WC2E-W6-3PC
Manufacturer: LUCKY LIGHT
Manufacturer code: LL-504WC2E-W6-3PC
Product downloads
Specification for LED; 5mm; white warm; 14000÷23000mcd; 15°; Front: convex; CRImin: 80
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 2.6...3.6V DC |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 14...23cd |
| LED colour | white warm |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| Chromatic coordinates | x: 0.43; y: 0.4 |
| Colour temperature | 3000K |
| Min. colour rendering index | 80 |
| LED current | 20mA |