Diode: rectifying
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
LL4005G L0G
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: LL4005G L0G
Product downloads
Specification for Diode: rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Capacitance | 15pF |