Diode: rectifying; SMD; 100V; 0.3A; 8ns; Package: reel,tape; Ifsm: 2A
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
LL4148-2
Manufacturer: YANGJIE TECHNOLOGY
Manufacturer code: LL4148
Product downloads
Specification for Diode: rectifying; SMD; 100V; 0.3A; 8ns; Package: reel,tape; Ifsm: 2A
| Mounting | SMD |
| Case | MiniMELF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 300mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 8ns |
| Type of diode | switching |