Diode: switching
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
LL4448R13
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: LL4448R13
Specification for Diode: switching
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. load current | 500mA |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Max. forward impulse current | 2A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Power dissipation | 500mW |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Leakage current | 50µA |
| Capacitance | 4pF |