Diode: Schottky rectifying
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LL5817 L0G
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: LL5817 L0G
Product downloads
Specification for Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 25A |
| Load current | 1A |
| Max. forward voltage | 750mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |