Module: LED; Colour: white cold; 1.2W; 136(typ)lm; IP67; 12VDC; 158°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM-120-W3
Manufacturer: LEDDEX
Manufacturer code: LM-120-W3
Product downloads
Specification for Module: LED; Colour: white cold; 1.2W; 136(typ)lm; IP67; 12VDC; 158°
| Power | 1.2W |
| Operating voltage | 12V DC |
| IP rating | IP67 |
| Series | ORION 12 |
| Operating current | 100mA |
| Number of diodes | 3 |
| LED colour | white cold |
| Optoelectronic modules' features | LED SAMSUNG |
| Light source efficiency | 115lm/W |