IC: operational amplifier; 1.2MHz; Channels: 4; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM124DR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM124DR
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1.2MHz; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.2MHz |
| Slew rate | 0.5V/μs |