IC: operational amplifier; 2MHz; Channels: 2; SO16; 10÷36/±5÷18VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM13700MX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM13700MX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 2MHz; Channels: 2; SO16; 10÷36/±5÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Bandwidth | 2MHz |
| Slew rate | 50V/μs |
| Voltage supply range | ± 5...18V DC |