IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM224QT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LM224QT
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | QFN16 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 40nA |
| Max operating temperature | 105°C |