Operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM2902YPT
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LM2902YPT
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Quiescent current | 375µA |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 40nA |