IC: operational amplifier; 1MHz; Channels: 2; SO8; 3÷32/±1.5÷16VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM2904DR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: LM2904DR2G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1MHz; Channels: 2; SO8; 3÷32/±1.5÷16VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.3V/μs |
| Input offset voltage | 10mV |
| Input offset current | 45...200nA |
| Input bias current | 50nA |
| Max operating temperature | 105°C |