IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM321MFX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM321MFX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 1MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Input offset current | 150nA |
| Max operating temperature | 85°C |