IC: operational amplifier; 900kHz; Channels: 1; TSOP5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM321SN3T1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: LM321SN3T1G
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 900kHz; Channels: 1; TSOP5
| Mounting | SMT |
| Case | TSOP5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 9mV |
| Max operating temperature | 85°C |