Operational amplifier; 1.3MHz; 3÷32V; Channels: 4; SO14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM324AD-1
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: LM324AD
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1.3MHz; 3÷32V; Channels: 4; SO14
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.3MHz |
| Slew rate | 0.4V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |
| Input offset current | 40nA |