IC: operational amplifier
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM324ZS14G/TR
Manufacturer: SG Micro Corp
Manufacturer code: LM324ZS14G/TR
Specification for IC: operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Quiescent current | 1.4mA |
| Input offset current | 20pA |
| Input bias current | 10pA |