IC: current source; TO92; Package: bulk; ±3%; 1÷40V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM334Z/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM334Z/NOPB
Product downloads
Specification for IC: current source; TO92; Package: bulk; ±3%; 1÷40V
| Output current | 10mA |
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Type of integrated circuit | current source |
| Operating voltage | 1...40V |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Tolerance | ±3% |
| Kind of package | bulk |