IC: driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM3423MH/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM3423MH/NOPB
Product downloads
Specification for IC: driver
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost, SEPIC |
| Frequency | 2MHz |
| Maximum output current | 5A |
| Kind of integrated circuit | LED driver |