Driver; LED driver; TSSOP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM3429MH
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM3429MH
Specification for Driver; LED driver; TSSOP14
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | TSSOP14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck, buck-boost, SEPIC |
| Frequency | 2MHz |
| Kind of integrated circuit | LED driver |