IC: PMIC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LM3478MAX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LM3478MAX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: PMIC
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost, buck-boost, flyback, SEPIC |
| Quantity in package | 2500pcs. |
| Frequency | 0.1...1MHz |
| Input voltage | 2.97...40V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |