IC: operational amplifier; 1.5MHz; 3÷15.5V; Ch: 2; SO8; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMC6482AIMX/NOPB
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMC6482AIMX/NOPB
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 1.5MHz; 3÷15.5V; Ch: 2; SO8; reel,tape
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 1.5MHz |
| Slew rate | 1.3V/μs |
| Max operating temperature | 85°C |