IC: PMIC; half-bridge; GaN; 80V; 10A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
LMG5200MOFR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: LMG5200MOFR
Product downloads
Specification for IC: PMIC; half-bridge; GaN; 80V; 10A
| Output current | 10A |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Technology | GaN |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 10A |
| On-state resistance | 15mΩ |
| Kind of integrated circuit | half-bridge |